Hottest Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


HOTTEST Boy Band
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 2PM va incepe sa predea coreeana pentru un canal tv japonez

In jos 
AutorMesaj
Sojy
Fondator
Fondator
Sojy


Mesaje : 310
Data de inscriere : 31/01/2011
Varsta : 32
Localizare : Constanta

2PM va incepe sa predea coreeana pentru un canal tv japonez Empty
MesajSubiect: 2PM va incepe sa predea coreeana pentru un canal tv japonez   2PM va incepe sa predea coreeana pentru un canal tv japonez Icon_minitimeJoi Mar 01, 2012 2:47 am

2PM va incepe sa predea coreeana pentru un canal tv japonez 20120234

Acesta a fost anunţat recent că 2PM vor preda coreeana telespectatorilor japonezi la NHK din Japonia la TV! 2PM a participat la conferinţa de presă oficială pentru "cursurile coreeană prin intermediul televizorului", care a avut loc la sediul NHK în Shibuya (Tokyo), pe 29 februarie.Programul este setat pe 02 aprilie, iar 2PM vor avea propriul lor SHOW special, numit '2PM’s One Point Korean", în care vor învăţa personal fraze care sunt utilizate frecvent atunci când călătoresc în Coreea. La conferinţa de presă, Chansung a dezvăluit sentimentele sale despre prima lor apariţie in Japonia, spunând, "La început, am fost foarte surprins. Am fost îngrijorat cu privire la modul de a învăţa coreeană bine, dar atunci când am înregistrat astăzi toate aceste griji dispărut, şi am avut o mulţime de momente amuzante", a adăugat Wooyoung," Suntem recunoscători pentru această ocazie, şi vom încerca din greu pentru a face procesul de învăţare coreeana. plăcută pentru toată lumea. " Membrul thailandez Nichkhun a comentat, "Ar putea părea un fel ciudat ca eu sa predau coreean, dar mai mult a scrie şi de a folosi coreeană, mai mult a îmbunătăţi abilităţile dumneavoastră.", A adăugat el în glumă, "Veti incepe sa iubiti 2PM mai mult invatand coreeana si imbunatatindu-va abilitatile de a vorbi. " Taecyeon a dat, de asemenea, unele sfaturi de învăţare coreeană, spunând, "Când vine vorba de a învăţa limbi străine, nu este vorba doar de intrare care este important, dar si de ieşire. În cazul în care oamenii vor sa participe şi să urmeze de-a lungul timpului coreana vor tine mineiar abilităţile lor se vor îmbunătăţi. " În altă ordine de idei, 2PM va lansa un album intitulat '2PM Best of 2008~2011 in Korea", pe 14 martie, care a fost întreţinut cu grijă de fanii lor cu melodiile cele mai populare solicitate.


Source + Image: Yeonhap News via Nate
Sus In jos
https://hottest.forummotion.com
 
2PM va incepe sa predea coreeana pentru un canal tv japonez
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 2PM a intrat direct pe locul 4 in topul japonez Oricon Daily Chart
» 2PM dezvaluie MV-ul pe japoneza pentru “I’m Your Man”
» 2PM sunt nominalizati pentru armata
» 2PM se transforma in pompieri pentru Eversense
» Taecyeon pentru "Coca Cola Zero"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hottest Romania :: Forum 2PM :: News-
Mergi direct la: